Wietnam pn.i cent. 10-25 III 2019

Wietnam pn.i cent. 10-25 III 201910 Mar 17:00 - 24 Mar 16:00 - Hanoi
Vietnam Country

Route
More info

PODRÓŻE – WIETNAM
WIETNAM Północny i Centralny
10.03.2019 – 25.03.2019

Hanoi – Halong – Ha Giang – Sapa – BacHa – Hue – Hoi An
PODRÓŻ – TREKKING – ZWIEDZANIE- PLAŻA

Wietnam to kraj niezwykle zróżnicowany, który łączy tradycje i nowoczesność. Można doświadczyć w nim wiele – podróżować w stylu kolonialnym, odpoczywać na plaży, smakować wspaniałej kuchni, poznawać piękne góry, zafascynować się etnicznym kolorytem wiosek północy kraju. Wietnam zamieszkują 53 narodowości a południkowe położenie geograficzne powoduje, że występują to różne strefy klimatyczne: od suchych lasów monsunowych po las tropikalny na południu kraju. Sezon turystyczny w Wietnamie to okres grudzień-kwiecień, jest to sucha pora i nie ma upałów i deszczy które występują w okresie od czerwca.Zwiedzanie Wietnamu zaczniemy od spacerów po gwarnym Ha-Noi. Następne trzy dni spędzimy w słynnej zatoce Halong, pływając wśród olbrzymich, wapiennych ostańców, kąpiąc się na malowniczych plażach i smakując lokalne owoce morza. Na północy odwiedzimy górzysty rejon malowniczy rejon Ha Giang oraz Sapa – nigdzie indziej w Wietnamie nie można uświadczyć tak malowniczych, wręcz bajkowych krajobrazów. Rejon SaPa zamieszkały jest przez plemiona górskie wśród których spędzimy kilka dni. Tutaj będziemy spacerować po pięknej górzystej okolicy wśród tarasów ryżowych. Pojedziemy również do Wietnamu środkowego, gdzie zwiedzimy zabytki dawnej stolicy i okolic: Zakazane Miasto i grobowce królów dynastii Nguyen, odpoczniemy też w spokojnym, urokliwym miasteczku Hoi An. Prawdziego odpoczynku doświadczymy na plażach w okolicy Hue gdzie oprócz wspaniałej kuchni Azji posmakujemy lokalnych wietnamskich specjałów -kuchni morza-.
Wietnam to jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej gościnnych krajów świata. Zjawiskiem na skalę światową jest niespotykana i szczera gościnność mieszkańców kraju.
To podróż dla każdego i niezwykle bogata w doświadczenia o wielkim potencjale przygody.
To wymarzona trasa dla pasjonatów fotografii a to dlatego iż tereny które pokonamy są niezwykle różnorodne. Udajemy się w małej grupie do 9 osób.

Fotografie z podróży – pozatrasa.pl/fotografie-podroznicze/foty-wietnam-2/Program podróży:

1 DZIEŃ
Wylot z Warszawy do stolicy Wietnamu – Hanoi

2 DZIEŃ – Hanoi (1)
Poranny przylot do Hanoi. Pierwsze spotkanie z kuchnią wietnamską. Hanoi ma przepiękne stare miasto, z architekturą kolonialną naznaczoną wpływami chińskimi, z mnóstwem knajpek, restauracji, herbaciarni, sklepów i hotelików. Zwiedzanie Hanoi – gwarnej i bardzo ruchliwej stolicy Wietnamu: mauzoleum Ho Chi Minha (Wujka Ho), Świątynia Literatury (kiedyś mieścił się tu słynny uniwersytet), Jezioro zwróconego miecza. Nocleg w Hanoi.

3 DZIEŃ – Halong (2)
Przejazd nad Zatokę Halong (3 godz.). Rejs statkiem po zatoce Halong wpisanej na listę UNESCO. Być w Wietnamie i nie zobaczyć Ha Long to tak jak odwiedzić Rzym omijając Watykan. Podczas rejsu po najpiękniejszej zatoce Wietnamu będziemy zwiedzać wioski na wodzie rozsiane miedzy tysiącami wysepek krasowych. Zatoka Ha Long jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Wschodniej Azji. Na powierzchni kilkuset kilometrów kwadratowych rozsianych jest prawie dwa tysiące skalnych wysp o charakterystycznym strzelistym kształcie, tworząc malownicze krajobrazy. Kilka z wysp jest zamieszkanych, w niektórych znajdują się spektakularne jaskinie, które można zwiedzić. Można tu też odnaleźć lasy mangrowcowe oraz rafę koralową. Nocleg na statku.

4 DZIEŃ – Halong (3)
Ciąg dalszy rejsu po zatoce Halong, zwiedzanie wiosek na wodzie, w których ludzie żyją od pokoleń nie schodząc na ląd. Zwiedzanie malowniczych okolic. W godzinach popołudniowych opuszczamy wyspy i kierujemy się w stronę Hanoi skad wyjezdzamy sypialnym autobusem nocnym do prowinicji Ha Giang ( 7 godzin ).

5 DZIEŃ – Ha Giang (4)
Dojazd do prowincji Ha Giang, znajdującej się w regionie Północno-Wschodnim. Ha Giang to nietknięta przez masową turystykę prowincja, pełna etnicznego kolorytu. Jest rzadko odwiedzana przez zagranicznych turystów, gdyż w większości przypadków odwiedziny północnego Wietnamu kończą się na Sapa. Ha Giang jest miejscem, gdzie prawie 90% ludności stanowią mniejszości etniczne. W ciągu ostatnich 20 lat, większość prowincji Wietnamu doświadczyła mocnego wzrostu gospodarczego ale prowincja Ha Giang została zapomniana. Głównym powodem była sytuacja polityczna w kraju i stosunki z Chinami (prowincja graniczy z Chinami). Nocleg w prowinicji Ha Giang.

6 Dzień – Ha Giang (5)
Poznawanie przyrody północy Wietnamu, odpoczynek, relaks i trekking dla zainteresowanych. W Ha Giang z roku na rok, obecność wietnamskich turystów wzrasta ale i też coraz więcej podróżników z różnych zakątków świata, szukających autentyczności, odwiedza tę właśnie prowincję. Nocleg w Homestay ( lokalnym domu).

7 Dzień – Sapa (6)
Opuszczamy kolorową etnicznie prowincje Ha Giang kierując się w góry do rejonu Sapa. – 5 godzin prywatnym transportem. Nocleg w Sapa

8 DZIEŃ – Sapa (7)
Spotkanie z lokalnymi mieszkańcami rejonu Sapa. Sapa jest miastem położonym w górach, popularnym wśród turystów ze względu na wspaniałe widoki, piękną scenerię, tarasy ryżowe, przyjemny klimat oraz sielską atmosferę. W okolicach Sapy żyje kilka różnych mniejszości etnicznych plemion górskich (np. Dao, Hmong), których można czasem spotkać w mieście, głównie na targowisku, ubranych w swoje oryginalne, plemienne stroje. Rejon Sapa to kolorowe góry o łagodnym klimacie. Odwiedzimy lokalny targ, spacerując poznamy okoliczne wioski, most Cau May, srebrne wodospady. Zobaczymy najwyższą górę Wietnamu – Phanasipan, położoną w pd.zach. części regionu Sapa. Fakulatatywny trekking do wioski Ta Phin, którą zamieszkują plemiona H-Mong oraz Dao. Nocleg w Homestay ( lokalnym domu)

9 DZIEŃ ( Niedziela) – Sapa, BacHa (8)
Wizyta na niedzielnym targu w BacHa (okolicy Sapy) – czyli najbardziej kolorowym targu tej części świata. Bac Ha to dla uwielbiających fotografie idealne miejsce. Na tutejszym targu spotykają sie mieszkańcy licznych grup etnicznych północy Wietnamu i chińskiego rejonu Kunming. Wieczorny wyjazd i nocleg w Hanoi

10 DZIEŃ – Danang (9)
Poranny odpoczynek w Hanoi. Popołudniowy samolot do miasta Danang i dwugodzinny dojazd do Hoi An

11 Dzień – Hoi An ( 10)
Zwiedzanie Hoi An zwanego miastem krawców. Hoi An to klimatyczne, piękne, spokojne zabytkowe miasto. Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, liczni artyści sprzedają tu swoje obrazy, rzeźby, czy inne rękodzieło. Wypożyczamy rowery lub riksze i zwiedzimy nimi spokojne, kolorowe Stare Miasto (wpisane na listę UNESCO). Po południu przejazd nad morze południowo-chińskie (3 km), kąpiel i plażowanie. Na kolację pyszne owoce morza. Nocleg w Hoi An.

12 DZIEŃ – Hue (11)
Przejazd do starej stolicy Wietnamu Hue – dla miłośników historii wymarzone miejsce. Największą atrakcją jest Cesarska Cytadela, dawna siedziba władców Hue, duży kompleks budynków z pałacem cesarskim, zakazanym miastem, murami, bramami, świątyniami, sklepami, muzami i galeriami. Zwiedzanie zakazane miasto (ok. 3 $), grobowce dynastii Nguyen (ok. 5 $), pagoda Thien Mu. Zakwaterowanie i nocleg w Hue.

13 Dzień – Hue (12)
Relax – odpoczywamy w małym resorcie Lang Co Beach. Kapiele w Oceanie i wieczorem impreza.

14 Dzień – Hue (13)
Relax – odpoczynku nad Oceanem część 2. Wieczorem lot do Hanoi.

15 Dzień – Hanoi i powrót do Polski (14)
Zakupy pamiatkowe w Hanoi. Pożegnanie z krajem i wylot do Polski w godzinach wieczornych.Cena: 5.500 PLN + bilet lotniczy ( około 2.500 PLN) za osobę

Cena zawiera:
koszt zaproszenia i wizy
przeloty Warszawa – Hanoi – Warszawa
transport: pociągi, autobusy, taksówki na trasie wycieczki
przelot Hanoi-Danang oraz Hue-Hanoi
rejs po Zatoce Halong z noclegiem i wyżywieniem na łodzi,
ubezpieczenie KL i NNW ( Koszty leczenia: 200 000 zł, NNW: 20 000 zł)
noclegi w miejscach zgodnie z programem – pokoje 2 osobowe, w terenach wiejskich i górskich możliwe noclegi u lokalnych mieszkańców w pokojach kilku osobowych
transport: pociągi, autobusy, taksówki na trasie wycieczki (poza fakultatywnymi),
koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
opiekę pilota
permity na wjazdy do miejsc jeśli takowe są wymagane

Cena nie zawiera:
kosztów wyżywienia (ok. 12 $ dziennie),
zajęć fakultatywnych (trekking w Sapa 20 usd, trekking Ha Giang 20 usd),
biletów wstępu do obiektów gdzie są bilety ( głównie z Hanoi, Hue i Hoi An – około 60 $)
napiwków
napojów alkoholowych

Inne informacje :

Do udziału w wyprawie wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju, formalności wizowe są załatwiane 5 – 6 tygodni przed wylotem.
grupa do 9 osób. Podróż nie wymaga szczególnej sprawności fizycznej. Treking nie wymaga specjalnej kondycji a osoby nim nie zainteresowane będą miały odpoczynek w trakcie jego trwania. W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty, spowodowane, np.: zmianami rozkładu jazdy komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.)Na wyjazd zapraszają Poza Trasą Off the beaten track wraz z Om Tramping Klub. Wiecej szczegółów pod numerem telefonu i whatsup +48 731 478 325, email: kontakt@pozatrasa.pl.© 2019 Siguez